Informacje o naszym biurze rachunkowym i dlaczego zdecydować się na nas

BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA

KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

Biuro rachunkowe Wieliczka

Biuro rachunkowe Wieliczka

Wala Biuro Ewidencji Księgowej

Waleria Odroń

Nasze biuro rachunkowe  powstało w roku 1992 i prowadzi działalność na podstawie wpisu nr 378 do ewidencji podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz prowadzenia ksiąg rachunkowych wydanego przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy w dniu 1.02.2017 działalność rozpoczęło Biuro Rachunkowe „WIELTAX” Anna Odroń-Pietras z siedzibą pod tym samem adresem.

Biura rachunkowe „Wala” i „WIELTAX” stawiają sobie za cel profesjonalną i rzetelną obsługę księgowo-podatkową swoich klientów w oparciu o bogate i wieloletnie doświadczenie pracowników.

Nasze biuro rachunkowe Wieliczka posiada licencję Ministra Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, a także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej związane z prowadzonymi usługami.

Wraz z podpisaniem umowy o prowadzenie księgowości,
przejmujemy reprezentowanie Państwa firmy
w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Dzięki temu nie muszą Państwo tracić czasu w urzędach,
bo my się tym zajmujemy.

Rozumiemy także fakt, że w ciągu dnia są Państwo zajęci prowadzeniem swojej firmy dlatego posiadamy długie i elastyczne godziny pracy, a w razie potrzeby jesteśmy dostępni także w soboty. 

W trosce o bezpieczeństwo danych naszych Klientów i najwyższą jakość świadczonych usług, korzystamy z profesjonalnego oprogramowania CDN Klasyka i ERP OPTIMA firmy Comarch.
Nowoczesny serwer z zabezpieczeniami oraz zaawansowane procedury sporządzania bieżących archiwizacji baz danych umożliwiają bezpieczną i szybką realizację powierzonych zadań.

Zastanawiają się Państwo czy nie lepiej samemu prowadzić księgość? Oszczędności tego rozwiązania są tylko pozorne.

Outsourcing księgowości czyli współpraca z biurem rachunkowym to szansa na współpracę z najlepszymi ekspertami. Wiąże się przede wszystkim ze zmniejszeniem kosztów prowadzenia biznesu, zmniejsza też ryzyko operacyjne. Outsourcing księgowy daje możliwość skoncentrowania się na podstawowym kierunku działalności organizacji (tzw. core business), zmniejszenie lub podział ryzyka, oszczędność czasu, a także realne obniżenie kosztów.

Za wyborem biura rachunkowego przemawia przede wszystkim rachunek kosztów i zysków. Własny księgowy to konieczność wyłożenia całkiem sporych pieniędzy, a zespół wysoko wykwalifikowanych ekspertów można mieć za ułamek tej kwoty. Kto będzie pracował dla nas na etacie za taką kwotę? Na pewno nie taki księgowy,

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży VAT i rejestr zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców. Zatem obowiązek przekazywania JPK_VAT bez wezwania organu podatkowego  od 2018 roku dotyczy wszystkich podatników VAT. Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.

Chodzi o ujednolicone w elektronicznej formie dokumenty, takie jak księgi podatkowe i dowody księgowe, które będą mogły być skontrolowane przez fiskusa również w formie elektronicznej. Ma to być sposób na łatwiejsze i szybsze kontrolowanie podatników. Przedsiębiorcy muszą więc dostosować swoje systemy finansowo-księgowe do nowych wymogów.

Najczęściej współpraca z biurem rachunkowym wygląda w następujący sposób:

– wystawiają Państwo faktury sprzedażowe, a zbierają zakupowe
– przekazują Państwo te dokumenty do biura rachunkowego Wieliczka
biuro rachunkowe Wieliczka dokonuje na podstawie przekazanej dokumentacji księgowań i informuje Państwa o wysokości podatku i ZUSu do zapłacenia (telefonicznie, mailem lub sms)
– nasze biuro składa do Urzędku Skarbowego (najczęściej w formie elektronicznej) deklarację VAT i PIT do Urzędu Skarbowego iraz deklaracje do ZUS, sporządza i przechowuje dokumentację oraz reprezentuje klienta w razie kontroli podatkowej.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą naszego biura rachunkowego .

BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA